Simt nevoia ca, in aceste momente de grea încercare pentru semenii nostri, sa fac un apel la solidaritatea si compasiunea Dumneavoastra la unitate și la înțelegerea nevoilor aproapelui nostru.

Primaria comunei noastre asigura nevoile zilnice de hrana si apa pentru 70 de personae care se afla in izolare și autoizolare la domiciliu in acest moment, asa cum rezultă din statisticile Direcției de Sănătate Publică și ale Ministerului de Interne.

Apelul meu, de la inimă la inimă, este pentru sprijinul celor care se afla in imposibilitatea de a se deplasa din cauza bolilor, a suferintelor, a varstei, a lipsei celor apropiati sau pentru ca sunt singuri.

Resursele finaciare de care dispune bugetul primariei noastre sunt limitate. De aceea fac acest APEL catre aceia dintre noi care pot si vor sa contribuie prin ajutor financiar sau material – alimente, apa- sa ne sprijine pentru a asigura acestei categorii defavorizate ajutorul de care este atata nevoie.

Pentru nepretuitul Dumneavoastra efort ne puteti apela la telefoanele.:
• 0786449900- Dobrin Gabriela
• 0768308206- Toarga Mirela

Va doresc sanatate multa, lumina si pace in suflet !

Dumnezeu sa ne ajute!

Al Dumneavoastra,